Web edukia bistaratu

Jaietako programa 2019

Irailak 6 - Ostirala

Txupinazo

 11:00

Haurrentzako zezenen Entzierroaren iragarle TXUPINAZOA (konfeti eta globo jaurtiketa)

 Udaletxeko balkoitik

Entcierroa

 11:30

HAURRENTZAKO ENTZIERROA ZEZEN PUZGARRIEKIN

 Santa Maria Arkutik abiatuta Hirigune Historikoaren barrena, Arma Plazaraino

Margo lehiaketa

 16:00

HAUR ETA GAZTETXOEN L. MARGO LEHIAKETA, Klink elkartearen eskutik

 Gipuzkoa Plazan

Mus

 16:00

KAFEA eta MUS TXAPELKETA Gazte Xaiak (Mugiri Kultur Elkartea) antolatua

 Bentan

Graffiti

 17:30

XXV. GRAFFITI LEHIAKETA eta HAURREN XVIII. GRAFFITI LEHIAKETA.

Izen emateak Gazte Informazio bulegoan egin behar dira (Javier Ugarte kalea, 6), irailaren 2an eta 3an, 10:00etatik 13:00etara.

 Kasino Zaharreko lorategian

Erraldoiak eta Buruhandiak

 18:00

ERRALDOIAK eta BURUHANDIAK

 Zezen Plazatik abiatuta Hirigune Historikotik pasa eta Porturaino iritsiko dira

Eraso sexistarik gabeko gunea

 18:00 - 21:00

ERASO SEXISTARIK GABEKO GUNEA

 Butron Pasealekuan

Oihan Vega

 19:00

OIHAN VEGAren emanaldia

 Kasino Zaharreko lorategietan

Kantineren aurkezpen-defilea

 22:30

KANTINEREN AURKEZPEN-DESFILEA

San Juan de Dios Plazatik abiatuko da "Hondarribiko Hiria" Musika Bandarekin batera. Klink Elkarteak antolatua.

 Nafarroa Behera kaletik

Musika banda

 23:30

"Hondarribiko Hiria" Musika Bandaren Jaietako KONTZERTU BEREZIA

 Gipuzkoa Plazan

Amparanoia

 00:00

AMPARANOIA + SEGA SOUND KILLERS izeneko taldeen kontzertua

 Bentan

Irailak 7 - Larunbata

Tiro al plato

 8:00 - 14:00

GIZARTE PLATER TIRAKETA. Azeri Elkarteak antolatua

 San Telmo Tiro zelaian

Irrati zaletuak

 9:00-19:00

IRRATI ZALETUEN ERAKUSTALDIA. Jaiak direla eta estazio berezia abian jartzea

 Kirol Kaian

Haurren Danborrada

 11:15

HAURREN DANBORRADA Amute-Kosta eta Santa Engraziatik igaro ondoren, hiriguneko kaleetan amaituko du bere ibilaldia

 Mendelu auzotik abiatuko da

kanpai-hotsez

 12:00

Suziri eta kanpai-hotsez Hiriko Jaiei hasiera ofiziala emango zaie

Bitartean Txistulariak Hiriko kaleetan ibiliko dira 1638ko hiri-setiatze oroigarri hartako TITI-BILITI doinua joaz.

Erraldoiak eta Buruhandiak

 12:15

ERRALDOIAK eta BURUHANDIAK, Haurren Danborradarekin batera, kalez kale ibiliko dira

 Arma Plazatik abiatu dira

Urrezko Insignia

 12:30

HIRIKO URREZKO INTSIGNIA jartzea

Kalejira

 18:30

"Hondarribiko Hiria" Musika Banda kalez kale ibiliko da TITI-BILITI joaz

Aurresku

 20:00

TE DEUM ETA SALBE OSPETSUA Udal Agintariak bertan direla, Parrokiako Abesbatzak Eslavaren SALBEA abestuko du

Elizkizuna bitartean ohiko deskargak egingo dira. Elizkizuna amaitzean Udal-kideek AURRESKUA dantzatuko dute Arma Plazan hondarribiar guztien omenez.
Ondoren, DANBORRADAREN kalejira Hiriaren barrena

 Jasokunde eta Sagarrondoko Ama Birjinaren Eliza Nagusian

descargas

 20:00

SALBE herrikoia kantatuko da. Ondoren, ohiko deskargak egingo dira

 Guadalupeko Elizan

Irailak 8 - Igandea

Alborada

 5:00

ALBORADA

Diana

 6:00

Danborradaren eta "Hondarribiko Hiria" Musika Bandaren DIANA

Udala

 8:55

Hondarribiko Hiriak Guadalupeko Ama Birjinari, 1638ko irailaren 7ko gertakizun dohatsuagatik bere esker ona azaltzeko emandako hitza betetzea, Hiria 69 egunez inguratuta egon ondoren askatu baitzuen

Mesa nagusia

 11:30

MEZA NAGUSIA, Udalbatza bertan dela

 Guadalupeko Ama Birjinaren Santutegian

Kresala

 23:30

Berbena, KRESALA taldearekin

Bentan

Irailak 9 - Astelehena

Dultzaineroen diana

 9:00

GOIZUT dultzaineroen DIANA

Moto lasterketa

 11:00

XI. MOTO LASTERKETA haur txikientzat (4 urte bitarte). Motoak (taka-takaren antzekoak) parte-hartzaileek ekarriko dituzte

 Butroi Pasealekuan

Haur parke

 11:00-13:30

HAUR PARKE ERRALDOIA
Eguraldi txarra eginez gero, Jostaldi pilotalekuan egingo da

 Zezen Plaza aurreko Harresietan

TXIKI CHEF tailerrak

 12:00

TXIKI CHEF tailerrak, TXIKI CHEF tailerrak

 Butroi Pasealekuan

Sokamuturra

 12:30

SOKAMUTURRA. GOIZUT dultzaineroen emanaldia
16 urtez beherakoek sokamuturrean parte hartzea erabat debekatuta dago

 Kale Nagusian

Puzleak

 16:30

PUZZLEAK BIKOTEKA

Mailak:
  • 3-5 urte bitartekoak – 50 aleko puzzlea
  • 6-8 urte bitartekoak – 100 aleko puzzlea
  • 9-11 urte bitartekoak – 200 aleko puzzlea
  • 12-16 urte bitartekoak – 300 aleko puzzlea

 Gipuzkoa Plazan

Erraldoiak eta Buruhandiak

 17:00

ERRALDOIAK eta BURUHANDIAK Alde Zaharretik eta Portutik pasako dira, hiriguneko kaleetan ibiliz

 Zezen Plazatik abiatuta

Haur parke erraldoia

 17:00-20:00

HAUR PARKE ERRALDOIA
Eguraldi txarra eginez gero, Jostaldi pilotalekuan egingo da

 Harresietan

Kemen dantza taldea

 20:00

KEMEN DANTZA TALDEAREN dantza saioa

 Arma Plazan

Tacumah

 20:00

TACUMAH REGGAE BAND + LINVAL THOMPSON + A LONE ARK BAND taldeen emanaldia

 Bentan

Zezensuzko

 21:00

ZEZENSUZKO ENTZIERROA
Udalak ez du bere gain hartzen gerta daitezkeen istripuen erantzukizuna

 San Pedro kalean

Su gaztelua

 22:00

SANTIAGOKO DEABRUAKen eskutik, su gaztelua

 Harresian (Zezen Plaza)

Espectáculo de humor

 22:30

Umorezko musika ikuskizuna DEMODE QUARTET taldearen eskutik (“Demode en concierto”)

 Arma Plazan

Irailak 10 - Asteartea

Dultzaineroen diana

 9:00

Goizut dultzaineroen DIANA

Mesa nagusia

 10:00

MEZA NAGUSIA 1638ko Hiri Setioan hildakoen alde, Udalbatza ere bertan dela

Aldi berean Hiriko Bandera agurtuko da, eta elizkizunak dirauen bitartean ohiko deskargak egingo dira.
Meza bukaeran Parrokiako Abesbatzak Perosiren LIBERAME abestuko du.

 Jasokunde eta Sagarrondoko Ama Birjinaren Elizan

Juegos entre cuadrillas

 10:00

KOADRILEN ARTEKO JOKOAK Bidasoaldeko EKTren eskutik

 San Pedro kalean

Haur parke erraldoia

 11:00-13:30

HAUR PARKE ERRALDOIA
Eguraldi txarra eginez gero, Jostaldi pilotalekuan egingo da

 Zezen Plaza aurreko Harresietan

Erraldoiak eta Buruhandiak

 12:00

ERRALDOIAK eta BURUHANDIAK Hirigune Historikotik pasa eta Porturaino iritsiko dira

 Zezen Plazatik abiatuta

Sokamuturra

 12:30

SOKAMUTURRA, ABIYUAN TXARANGAren animazioarekin
16 urtez beherakoek sokamuturrean parte hartzea erabat debekatuta dago

 San Pedro kalean

Adinekoen omenezko bazkaria

 14:30

ADINEKOEN OMENEZKO BAZKARIA, BASAJAUN musika taldearekin

 Ardora jatetxean

Gazteentzako herri-bazkaria

 14:30

GAZTEENTZAKO HERRI-BAZKARIA

 Bentan

DJ

 17:00

DJ’s IOSU BAYO + UNAI IRIONDO + BURGUETE SHOW, gazteentzat

 Kasino Zaharra

Elektro-patxaranga

 17:30

Hondarribiko ELEKTROPATXARANGAREN emanaldia

 Bentatik abiatuta

Haur parke erraldoia

 17:00 - 20:00

HAUR PARKE ERRALDOIA
Eguraldi txarra eginez gero, Jostaldi pilotalekuan egingo da

 Harresietan

Eraso sexistarik gabeko gunea

 18:00 - 21:00

ERASO SEXISTARIK GABEKO GUNEA

 San Pedro kalea

Cerveza

 18:00 - 21:00

ALKOHOLEMIA PREBENTIBOA gidatzeko moduan zauden ziurtatzeko aukera

 Portuan

DJ

 20:00

DJ KANU, gazteentzat

 Kasino Zaharrean

Puro relajo

 22:30

PURO RELAJO mariatxiaren emanaldia

 Arma Plazan

Huntza

 23:00

HUNTZA taldearen emanaldia.

 Bentan

Irailak 11 - Asteazkena

Diana dultzaineros

 9:30

Goizut dultzaineroen DIANA

Baserritarren eguna

 9:30

BASERRITARREN EGUNA. Azienda, fruta eta barazki lehiaketak

 Zumardian (Alameda)

Bertsolariak

 12:00

EGAÑA ETA PEÑAGARIKANO bertsolariak

 Zumardian (Alameda)

Erraldoiak eta Buruhandiak

 12:00

ERRALDOIAK eta BURUHANDIAK Hirigune Historikotik pasa eta Zumardiraino iritsiko dira

 Zezen Plazatik abiatuta

Idi-proba

 17:00

IDI-PROBA

 Zumardian (Alameda)

hortzmuga

 17:30

“Jule” izeneko familia ikuskizuna, HORTZMUGA Teatroaren eskutik

 Arma Plazan

Herri kirola

 18:00

BASERRITARREN EGUNAren jarraipena. Herri kirola eta trikitilariak

 Zumardian (Alameda)

Pilota

 18:00

PROFESIONAL MAILAKO PILOTA PARTIDA JAIALDIA

  • Elordi – Tolosa // P. Etxeberria – Ruiz
  • Ezkurdia – Martija // Altuna III. - Rezusta

 Jostaldi Pilotalekuan

Baserritarren eguna

 18:00

EUSKAL ERROMERIA: DANTZA PLAZAN. Meakako Adixkideak Dantza Taldearen eskutik

 Santiago kalean

Txokolatada

 18:30

Haur eta gazteentzat TXOKOLATADA

 Arma Plazan

Kantu-jira

 19:30

KANTU-JIRA, Kantaka taldearen eskutik

 San Pedro kalean

Et Incarnatus Orkestra

 20:30

Ekitaldi musikala. ET IN CARNATUS ORKESTRA eta GARAIAN GARAIKO KANTARIAK

(Juantxo Arakama -Glaukoma- + Kristina Aranzabe + Hertzainak + Leire Leturia + Xabier Leturia + Maixa Lizarribar + Enrique Solinis + Maider Zabalegi), Migel Zeberioren zuzendaritzapean.

 Bentan

Zezensuzko

 21:00

ZEZENSUZKO ENTZIERROA
Udalak ez du bere gain hartzen gerta daitezkeen istripuen erantzukizuna

 San Pedro kalean

Suak

 22:30

Suak PIROTECNIA ZARAGOZANA, S.A.-ren eskutik

 Butron Pasealekutik ikusteko