Web edukia bistaratu

Jaietako programa 2018

Irailak 6 - Osteguna

Txupinazo

 11:00

Haurrentzako zezenen Entzierroaren iragarle TXUPINAZOA (konfeti eta globo jaurtiketa)

 Udaletxeko balkoitik

Entcierroa

 11:30

HAURRENTZAKO ENTZIERROA ZEZEN PUZGARRIEKIN

 Santa Maria Arkutik abiatuta Hirigune Historikoaren barrena, Arma Plazaraino

Margo lehiaketa

 16:00

HAUR ETA GAZTETXOEN XLVIII. MARGO LEHIAKETA, Klink elkartearen eskutik

 Gipuzkoa Plazan

Mus

 16:00

MUS TXAPELKETA Gazte Xaiak (Mugiri Kultur Elkartea) antolatua

 Bentan

Graffiti

 17:30

Biharko egunera atzeratua

XXIV. GRAFFITI LEHIAKETA eta HAURREN XVIII. GRAFFITI LEHIAKETA. Izen emateak Gazte Informazio bulegoan egin behar dira (Javier Ugarte kalea, 6), irailaren 3an eta 4an, 10:00etatik 13:00etara

 Kasino Zaharreko lorategian

Erraldoiak eta Buruhandiak

 18:00

ERRALDOIAK eta BURUHANDIAK

 Zezen Plazatik abiatuta Hirigune Historikotik pasa eta Porturaino iritsiko dira

Show Despertavlogs

 19:00-21:00

Biharko egunera atzeratua

“Show Despertavlogs”: IBAN GARCÍAren emanaldia

 Kasino Zaharreko lorategietan

Kantineren aurkezpen-defilea

 22:30

KANTINEREN AURKEZPEN-DESFILEA San Juan de Dios Plazatik abiatuko da "Hondarribiko Hiria" Musika Bandarekin batera. Klink Elkarteak antolatua

 Nafarroa Behera kaletik

Musika banda

 23:30

"Hondarribiko Hiria" Musika Bandaren Jaietako KONTZERTU BEREZIA

 Gipuzkoa Plazan

GLAUKOMA

 00:00

GLAUKOMA + DJ TXANKLETA/VJ ANISAKIS izeneko taldeen kontzertua

 Bentan

Irailak 7 - Ostirala

Haurren Danborrada

 11:15

HAURREN DANBORRADA Amute-Kosta eta Santa Engraziatik igaro ondoren, hiriguneko kaleetan amaituko du bere ibilaldia

 Mendelu auzotik abiatuko da

kanpai-hotsez

 12:00

Suziri eta kanpai-hotsez Hiriko Jaiei hasiera ofiziala emango zaie
Bitartean Txistulariak Hiriko kaleetan ibiliko dira 1638ko hiri-setiatze oroigarri hartako TITI-BILITI doinua joaz

Erraldoiak eta Buruhandiak

 12:15

ERRALDOIAK eta BURUHANDIAK, Haurren Danborradarekin batera, kalez kale ibiliko dira

 Arma Plazatik abiatu dira

Urrezko intsignia

 12:30

HIRIKO URREZKO INTSIGNIA Ion Areitiori jartze ekitaldia

Graffiti

 17:30

XXIV. GRAFFITI LEHIAKETA eta HAURREN XVIII. GRAFFITI LEHIAKETA. Izen emateak Gazte Informazio bulegoan egin behar dira (Javier Ugarte kalea, 6), irailaren 3an eta 4an, 10:00etatik 13:00etara

 Kasino Zaharreko lorategian

Kalejira

 18:30

"Hondarribiko Hiria" Musika Banda kalez kale ibiliko da TITI-BILITI joaz

Show Despertavlogs

 19:00-21:00

“Show Despertavlogs”: IBAN GARCÍAren emanaldia

 Kasino Zaharreko lorategietan

Aurresku

 20:00

TE DEUM ETA SALBE OSPETSUA Udal Agintariak bertan direla, Parrokiako Abesbatzak Eslavaren SALBEA abestuko du
Elizkizuna bitartean ohiko deskargak egingo dira. Elizkizuna amaitzean Udal-kideek AURRESKUA dantzatuko dute Arma Plazan hondarribiar guztien omenez
Ondoren, DANBORRADAREN kalejira Hiriaren barrena

 Jasokunde eta Sagarrondoko Ama Birjinaren Eliza Nagusian

descargas

 20:00

SALBE herrikoia kantatuko da. Ondoren, ohiko deskargak egingo dira

 Guadalupeko Elizan

Irailak 8 - Larunbata

Alborada

 5:00

ALBORADA

Diana

 6:00

Danborradaren eta "Hondarribiko Hiria" Musika Bandaren DIANA

Udala

 8:55

Hondarribiko Hiriak Guadalupeko Ama Birjinari, 1638ko irailaren 7ko gertakizun dohatsuagatik bere esker ona azaltzeko emandako hitza betetzea, Hiria 69 egunez inguratuta egon ondoren askatu baitzuen

Mesa nagusia

 11:30

MEZA NAGUSIA, Udalbatza bertan dela

 Guadalupeko Ama Birjinaren Santutegian

KULTO KULTIVO

 23:30

Musika emanaldia: KUPELA + KULTO KULTIBO

Bentan

Irailak 9 - Igandea

Dultzaineroen diana

 9:00

GOIZUT dultzaineroen DIANA

Irrati zaletuak

 9:00-20:00

IRRATI ZALETUEN ERAKUSTALDIA. Jaiak direla eta estazio berezia abian jartzea

 Kirol Kaian

Moto lasterketa

 11:00

X. MOTO LASTERKETA haur txikientzat (4 urte bitarte). Motoak (taka-takaren antzekoak) parte-hartzaileek ekarriko dituzte

 Butroi Pasealekuan

Haur parke

 11:00-13:30

HAUR PARKE ERRALDOIA
Eguraldi txarra eginez gero, Jostaldi pilotalekuan egingo da

 Zezen Plaza aurreko Harresietan

TXIKI CHEF tailerrak

 12:00

TXIKI CHEF tailerrak, TXIKI CHEF tailerrak

 Butroi Pasealekuan

Sokamuturra

 12:30

SOKAMUTURRA. GOIZUT dultzaineroen emanaldia
16 urtez beherakoek sokamuturrean parte hartzea erabat debekatuta dago

 Kale Nagusian

Puzleak

 16:30

PUZZLEAK BIKOTEKA

Mailak:
  • a) 3-5 urte bitartekoak – 50 aleko puzzlea
  • b) 6-8 urte bitartekoak – 100 aleko puzzlea
  • d) 9-11 urte bitartekoak – 200 aleko puzzlea
  • e) 12-16 urte bitartekoak – 300 aleko puzzlea

 Gipuzkoa Plazan

Erraldoiak eta Buruhandiak

 17:00

ERRALDOIAK eta BURUHANDIAK Alde Zaharretik eta Portutik pasako dira, hiriguneko kaleetan ibiliz

 Zezen Plazatik abiatuta

Haur parke erraldoia

 17:00-20:00

HAUR PARKE ERRALDOIA
Eguraldi txarra eginez gero, Jostaldi pilotalekuan egingo da

 Harresietan

Kemen dantza taldea

 20:00

KEMEN DANTZA TALDEAREN dantza saioa

 Arma Plazan

Zezensuzko

 21:00

ZEZENSUZKO ENTZIERROA
Udalak ez du bere gain hartzen gerta daitezkeen istripuen erantzukizuna

 San Pedro kalean

Umorezko musika ikuskizuna

 22:30

Umorezko musika ikuskizuna GOLDEN APPLE QUARTET taldearen eskutik “Gran Selección”

 Arma Plazan

THE BABOON SHOW + MØRGUE

 23:00

THE BABOON SHOW + MØRGUE taldeen emanaldia

 Bentan

Irailak 10 - Astehelena

Dultzaineroen diana

 9:00

Goizut dultzaineroen DIANA

Mesa nagusia

 10:00

MEZA NAGUSIA 1638ko Hiri Setioan hildakoen alde, Udalbatza ere bertan dela
Aldi berean Hiriko Bandera agurtuko da, eta elizkizunak dirauen bitartean ohiko deskargak egingo dira.
Meza bukaeran Parrokiako Abesbatzak Perosiren LIBERAME abestuko du

 Jasokunde eta Sagarrondoko Ama Birjinaren Elizan

Juegos entre cuadrillas

 10:00

KOADRILEN ARTEKO JOKOAK Bidasoaldeko EKTren eskutik

 San Pedro kalean

Haur parke erraldoia

 11:00-13:30

HAUR PARKE ERRALDOIA
Eguraldi txarra eginez gero, Jostaldi pilotalekuan egingo da

 Zezen Plaza aurreko Harresietan

Erraldoiak eta Buruhandiak

 12:00

ERRALDOIAK eta BURUHANDIAK Hirigune Historikotik pasa eta Porturaino iritsiko dira

 Zezen Plazatik abiatuta

Sokamuturra

 12:30

SOKAMUTURRA, ABIYUAN TXARANGAren animazioarekin
16 urtez beherakoek sokamuturrean parte hartzea erabat debekatuta dago

 San Pedro kalean

Adinekoen omenezko bazkaria

 14:30

ADINEKOEN OMENEZKO BAZKARIA, BASAJAUN musika taldearekin

 Ardora jatetxean

Gazteentzako herri-bazkaria

 14:30

GAZTEENTZAKO HERRI-BAZKARIA

 Bentan

Elektro-patxaranga

 17:00

Hondarribiko ELEKTROPATXARANGAREN emanaldia

 Bentatik abiatuta

Haur parke erraldoia

 17:00-19:30

HAUR PARKE ERRALDOIA
Eguraldi txarra eginez gero, Jostaldi pilotalekuan egingo da

 Harresietan

Disko festa

 19:00

DISKO FESTA GAZTEENTZAT DJ KANUren eskutik

 Kasino Zaharrean

MIKEL URDANGARIN

 22:30

MIKEL URDANGARINen emanaldia

 Arma Plazan

Concierto

 23:00

TRUMOIAK ikuskizun piromusikala Santiagoko Deabruak taldearen eskutik, gazteentzat.
Arropa bakeroa jaztea gomendatzen da. Udalak ez du bere gain hartzen partaideek jasan ditzazketen istripuen erantzukizuna.

 Kasino Zaharrean,

VENDETTA

 23:30

VENDETTA taldearen emanaldia

 Bentan

Irailak 11 - Asteartea

Diana dultzaineros

 9:30

Goizut dultzaineroen DIANA

Baserritarren eguna

 9:30

BASERRITARREN EGUNA. Azienda, fruta eta barazki lehiaketak

 Zumardian (Alameda)

Bertsolariak

 12:00

EGAÑA ETA PEÑAGARIKANO bertsolariak

 Zumardian (Alameda)

Erraldoiak eta Buruhandiak

 12:00

ERRALDOIAK eta BURUHANDIAK Hirigune Historikotik pasa eta Zumardiraino iritsiko dira

 Zezen Plazatik abiatuta

Idi-proba

 17:00

IDI-PROBA

 Zumardian (Alameda)

Pailazoak

 17:30

“10 urte”: TOMAXEN ABENTURAK pailazoen ikuskizuna

 Arma Plazan

Herri kirola

 18:00

BASERRITARREN EGUNAren jarraipena. Herri kirola eta trikitilariak

 Zumardian (Alameda)

Pilota

 18:00

PROFESIONAL MAILAKO PILOTA PARTIDA JAIALDIA

  • Agirre – Mariezkurrena II // Peña II – Ibai Zabalae
  • Jarraian: Olaizola II – Imaz // Bengoetxea VI - Albisu

 Jostaldi Pilotalekuan

Baserritarren eguna

 18:00

EUSKAL ERROMERIA: DANTZA PLAZAN. Meakako Adixkideak Dantza Taldearen eskutik

 Santiago kalean

Txokolatada

 18:30

Haur eta gazteentzat TXOKOLATADA

 Arma Plazan

Mariachi

 19:15

MARIACHI IMPERIAL ELEGANCIA MEXICANA taldearen emanaldia

 Bentan

Kantu-jira

 19:30

KANTU-JIRA, Kantaka taldearen eskutik

 San Pedro kalean

Zezensuzko

 21:00

ZEZENSUZKO ENTZIERROA
Udalak ez du bere gain hartzen gerta daitezkeen istripuen erantzukizuna

 San Pedro kalean

Leo Harlem

 21:15

LEO HARLEM umoristaren ikuskizun

 Bentan

Suak

 22:30

Suak PIROTECNIA VALECEA – PIR S.L.-ren eskutik

 Butron Pasealekutik ikusteko